به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خوزتاب، با نزدیک شدن به دوم اسفندماه ۹۸ و انتخابات مجلس یازدهم نگاهی انداختیم به نمایندگان ادوار ۱۰ دوره گذشته مجلس شورای اسلامی استان خوزستان/ خوزتاب

نمایندگان خوزستان در ادوار مجلس شورای اسلامی اول تا دهم 300x200 نمایندگان خوزستان در ادوار مجلس شورای اسلامی اول تا دهم

اهواز، کارون، باوی و حمیدیه

دوره اول: سید محمد کیاوش ، عبدالرضا اسدی‌نیا و فواد کریمی

دوره دوم: سید رسول موسوی ، عبدالرضا اسدی‌نیا و فواد کریمی

دوره سوم: سید احمد موسوی ، امین بیانک و سید رسول موسوی

دوره چهارم: سید محمدرضا موالی‌زاده، علی مطوری، سید احمد موسوی

دوره پنجم: امین بیانک ، سید محمدرضا موالی‌زاده و فرامند هاشمی‌زاده

دوره ششم: جاسم شدیدزاده ، محمدکیانوش راد و حمید کهرام

دوره هفتم: سید احمد موسوی و حمید زنگنه و ناصر سودانی

دوره هشتم: ناصر سودانی ، شبیب جویجری و سید شریف حسینی

دوره نهم: ناصر سودانی، سید شریف حسینی و سید شکرخدا موسوی

دوره دهم: علی ساری ، جواد کاظمی نسب الباجی و همایون یوسفی

دوره یازدهم: ……

****************************************************************

آبادان

دوره اول: محمد نصرالهی ، محمد رشیدیان و ایرج صفاتی‌دزفولی

دوره دوم: سيد محمد كياوش (علوى تبار) آبادان ، محمد رشيديان و محمد امين عفرى (طرفى)

دوره سوم: محمد رشیدیان ، محمد سعید انصاری و عبدالحسن مقتدایی

دوره چهارم: عبدالحسن مقتدایی ، سید یونس موسوی و محمدسعید انصاری

دوره پنجم: عبدالله کعبی، عبدالزهرا حویزاوی و ایرج صفاتی

دوره ششم: احمد میدری ، عبدالله کعبی و محمد رشیدیان

دوره هفتم: عبدالله کعبی ، محمدسعید انصاری و جواد سعدون زاده

دوره هشتم: سید علی موسوی جرف ، عبدالله کعبی و سیدحسین دهدشتی

دوره نهم: جواد سعدون زاده ، سیدحسین دهدشتی و محمدسعید انصاری

دوره دهم: عامر کعبی ، جلیل مختار و غلامرضا شرفی

دوره یازدهم: ……

****************************************************************

خرمشهر

در دوره اول و دوم حوزه انتخابیه شادگان و خرمشهر یکی بود، در این دوره ۲ نماینده به نمایندگی از مردم این شهرستان حضور داشتند.

دوره اول: یونس محمدی و علی معرفی‌زاده

دوره دوم: یونس محمدی علی معرفی زاده وعبدالصاحب طاهرى موسوى

دوره سوم: یونس محمدی

دوره چهارم: یونس محمدی

دوره پنجم: مصطفی مطورزاده

دوره ششم: سمیر پورجزایری

دوره هفتم: مصطفی مطورزاده

دوره هشتم: مصطفی مطورزاده

دوره نهم: عبدالله سامری

دوره دهم: عبدالله سامری

دوره یازدهم: ……

****************************************************************

شادگان

دوره سوم: عبدالصاحب موسوی‌طاهری

دوره چهارم: عیسی مقدمی‌زاد

دوره پنجم: عیسی مقدمی‌زاد

دوره ششم: عیسی مقدمی‌زاد

دوره هفتم: مجید ناصری‌نژاد

دوره هشتم: مجید ناصری‌نژاد

دوره نهم: عبدالله تمیمی

دوره دهم: مجید ناصری نژاد

دوره یازدهم: ……

****************************************************************

دزفول

دوره اول: سید احمد زرهانی

دوره دوم: سید مصطفی فارغ

دوره سوم: سید مصطفی فارغ

دوره چهارم: علیرضا صدرا

دوره پنجم: مهدی‌رضا درویش‌زاده

دوره ششم: سیدعلی سیدآقا میری

دوره هفتم: سید احمد آوایی

دوره هشتم: سید احمد آوایی

دوره نهم: عباس پاپی‌زاده

دوره دهم: عباس پاپی زاده

دوره یازدهم: ……

****************************************************************

ایذه و باغملک

دوره اول: علی طاهری(میاندوره‌ای)

دوره دوم: قلی شیخی

دوره سوم: ­­­سید عباس موسوی

دوره چهارم: یاور صالحی

دوره پنجم: سید عباس موسوی

دوره ششم: عیسی‌قلی احمدنیا

دوره هفتم: سید هادی طباطبائی

دوره هشتم: علیرضا دهقانی

دوره نهم: حجت الله درویش‌پور

دوره دهم: هدایت الله خادمی

دوره یازدهم: ……

****************************************************************

ماهشهر، امیدیه و هندیجان

دوره اول: محمدزید بهبهانی/ غلامرضا رحیمی حاجی‌آبادی(میان دوره‌ای)

دوره دوم: جمشید مزارعی/ غلامرضا رحیمی حاجی‌آبادی(میان دوره‌ای)

دوره سوم: عبدالعظيم خزائى

دوره چهارم: کمال دانشیار

دوره پنجم: کمال دانشیار

دوره ششم: پیمان عاشوری

دوره هفتم: کمال دانشیار

دوره هشتم: خلیل حیات مقدم

دوره نهم: حبیب آقاجری

دوره دهم: علی گلمرادی

دوره یازدهم: ……

****************************************************************

بهبهان و آغاجری

دوره اول: سید شکرالله زینلی

دوره دوم: نور الله عابدى

دوره سوم: نور الله عابدى

دوره چهارم: لطف‌الله زارعی‌قنواتی

دوره پنجم: لطف‌الله زارعی‌قنواتی

دوره ششم: ولى الله شجاع پوريان

دوره هفتم: ولى الله شجاع پوريان

دوره هشتم: سید حاجی محمدموحد

دوره نهم: محمدباقر شریعتی

دوره دهم: حبیب الله کشت زر

دوره یازدهم: ……

****************************************************************

دشت آزادگان و هویزه

دوره اول: محمدمهدی کرمی/ سید محمد موسوی‌طره(میان دوره‌ای)

دوره دوم: طالب خیاطی

دوره سوم: جاسم جادری

دوره چهارم: جاسم جادری

دوره پنجم: جاسم جادری

دوره ششم: عبدالزهرا عالمی‌نیسی

دوره هفتم: سيد نظام ملاهويزه

دوره هشتم: هاشم سواری

دوره نهم: ناصر صالحی‌نسب

دوره دهم: قاسم ساعدی

دوره یازدهم: ……

****************************************************************

رامهرمز و رامشیر

دوره اول: شهید علیرضا چراغ‌زاده دزفولی/ حسن نوآب(میان دوره‌ای)

دوره دوم: سيدابوالقاسم داود الموسوى

دوره سوم: محمدرضا بهمئی

دوره چهارم: محمدرضا بهمئی

دوره پنجم: محمدرضا بهمئی

دوره ششم:سید ناصر موسوی

دوره هفتم: سید ناصر موسوی

دوره هشتم: سید ناصر موسوی

دوره نهم: شمس اله بهمئی

دوره دهم: اقبال محمدیان

دوره یازدهم: ……

****************************************************************

شوشتر و گتوند

دوره اول: شهید سیدجواد شرافت/ سید محمدتقی آل‌سیدغفور(میان‌دوره‌ای)

دوره دوم: سید محمدکاظم امام‌موسوی

دوره سوم: سید محمدکاظم امام‌موسوی

دوره چهارم: ذبیح‌الله کریمی

دوره پنجم: محمدعلی شیخ

دوره ششم: محمدعلی شیخ

دوره هفتم: محمدعلی شیخ

دوره هشتم: سیدمحمد سادات‌ابراهیمی

دوره نهم: سید محمد سادات‌ابراهیمی

دوره دهم: سهراب گیلانی

دوره یازدهم: ……

****************************************************************

شوش

در پنج دوره ابتدایی مجلس حوزه شوش و اندیمشک یک نماینده در مجلس داشتند.

دوره اول: شهید سید محمدکاظم دانش/ رسول منتجب‌نیا(میان دوره‌ای)

دوره دوم: ميرمرتضى موسوى‌ابره‏بكوه

دوره سوم: حسن رضایی

دوره چهارم: سید جاسم ساعدی

دوره پنجم: سید جاسم ساعدی

دوره ششم: سید جاسم ساعدی

دوره هفتم: سید جاسم ساعدی

دوره هشتم: سید جاسم ساعدی

دوره نهم: سید راضی نوری

دوره دهم: سید راضی نوری

دوره یازدهم: ……

****************************************************************

اندیمشک

دوره ششم: فریدون حسنوند

دوره هفتم: فریدون حسنوند

دوره هشتم: فریدون حسنوند

دوره نهم: صیدعیسی دارایی

دوره دهم: فریدون حسنوند

دوره یازدهم: ……

****************************************************************

مسجدسلیمان، لالی ، اندیکا و هفتکل

دوره اول: محمد فروغی(میان دوره‌ای)

دوره دوم: محمد شینی مصطفی

دوره سوم: جهانشا دانش

دوره چهارم: ناصر سهرابی

دوره پنجم: امیدوار رضائی‌میرقائد

دوره ششم: امیدوار رضائی‌میرقائد

دوره هفتم: امیدوار رضائی‌میرقائد

دوره هشتم: امیدوار رضائی‌میرقائد

دوره نهم: اسماعیل جلیلی

دوره دهم: علی عسگر ظاهری عبده وند

دوره یازدهم: ……

خوزتاب/اخبار خوزستان

اشتراک این خبر در :